4η γιορτή Πολιτιστικής Κληρονομιάς και Παραδοσιακής Οικονομίας στη Ζαχάρω
![4η γιορτή Πολιτιστικής Κληρονομιάς και Παραδοσιακής Οικονομίας στη Ζαχάρω](/images/articles/10588606_10202397587482442_2055498731_n.jpg)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα, 28-07-2014, η 4η γιορτή Πολιτιστικής Κληρονομιάς και Παραδοσιακής Οικονομίας στο κατάμεστο προαύλειο χώρο του Γυμνασίου Ζαχάρως. Στη γιορτή αναβιώθηκαν και παρουσιάστηκαν δρώμενα του παραδοσιακού γάμου με πρωταγωνιστές τα μέλη των Συλλόγων. Η εκδήλωση διοργανώθηκε από τους Πολιτιστικούς Σύλλογους Μακίστου, Χρυσοχωρίου, Μηλέας, Καλίδονας, Αρήνης, Ανηλίου, Γιαννιτσοχωρίου και Ξηροχωρίου σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Αθλητικό Οργανισμό του Δήμου Ζαχάρως «Καϊάφας». Τη σκηνοθεσία είχε αναλάβει ο σκηνόθετης κ. Βασίλης Φλώρος.
(Οι φωτογραφίες έχουν τραβηχτεί από τους Χάρη Παπαδημητρίου και Φώτη Βλάχο).
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4audi71ip61f11mf5mu81gn91.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4auhhj1mi11rvoe9j51snle2.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4aunc9rnj12bo1h67bgssrp3.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4av76d190k7p61j461u6l1n0r4.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4avbkurvt1lprk7l1muoir95.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4avfm5djlsds14mbko1alg6.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4avk944ul18kr1pl31hgpfm77.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4b02d41a9a19jj3u1rpgjf3a.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4b4h5rqfpj201gec5se116n4.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4b5h7t1ot1c79pm110u4pf97.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4b5p2tg8m1k1j6jo12c51e69.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4b5v1lg2utpql7c1gl9na.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4bcd28at11cb9och6814la2.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4bcihc4no86t1h06g6gtbo3.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4bd6o61mqn11au1lu51k9kd1t6.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4bm1db12mgrb23hn1gim1hvc1.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4bm1db1cfr131qqcq1o3i3g42.jpg&zc=0&w=150&h=100)
![](/imgresize.php?src=images/articles/bARtrj7DBzT9SNcPRZOpp3c2MZTPOPmpY/p18u4bm1dc1agopj01o9dc7p1n113.jpg&zc=0&w=150&h=100)